رایمون آسانبر اطلس 

شرکت  فروش طراحی و خدمات آسانسور 

تلفن تماس فوری

09304444914

آدرس دفتر ما

مشهد بولوار کلاهدوز23

عمر مفید پله برقی ساختمان چقدر است؟

دسته بندی مقالات

خراسان رضوی ، مشهد، بولوار کلاهدوز23

raymonlift@gmail.com

09304444914

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

عمر مفید پله برقی ساختمان چقدر است؟
81
13 مارس 2022
رایمون آسانبر اطلس

یکی از وسایل مکانیکی پر استفاده برای رفت و آمد افراد پله برقی است. برای حفظ ایمنی و بهبود کیفیت پله برقی و همچنین افزایش عمر مفید پله برقی ضروری است که سرویس‌های دوره‌ای آن به صورت مرتب انجام شود. در صورتی که شما به صورت مداوم به تعمیر و سرویس پله برقی بپردازید هزینه‌های تعمیر و نگهداری پله برقی بسیار کاهش می‌یابد. همچنین این کار باعث افزایش ساعت خدمت رسانی به افراد می‌شود.

عمر مفید پله برقی
عمر مفید پله برقی‌هایی که در اماکن عمومی اعم از پاساژها، مراکز خرید و… هستند معمولا زیاد است زیرا این پله برقی‌ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند. به همین علت این پله‌ها تحمل وزن بالاتری دارند.. بنابراین استفاده درست از قطعات و همچنین سرویس مرتب آن‌ها بسیار ضروری است. در این صورت خرابی پله‌های برقی و توقف آن‌ها کاهش و عمر مفید پله برقی افزایش می‌یابد.

تاثیر سرویس دوره‌ای پله برقی بر طول عمر آن
به نظر شما ضرورت سرویس‌های دوره‌ای پله برقی چیست؟ افزایش عمر مفید و کاهش استهلاک قطعات پله برقی اولین تاثیر خدمات سرویس و نگهداری پله برقی است. در غیر این صورت ممکن است هر نوع خسارتی به پله برقی وارد شود. شما می‌توانید با سرویس منظم پله برقی هزینه تعمیرات را بسیار کاهش دهید. برعکس در صورت عدم سرویس به موقع پله برقی، هزینه‌ها بسیار افزایش می‌یابند. بنابراین هم از نظر اقتصادی و هم از لحاظ اجرایی توصیه می‌شود که با انجام تعمیرات به موقع، تعمیرات ناگهانی را کاهش دهید.

 

3 مرحله سرویس و نگهداری پله برقی
انجام سه مرحله زیر برای افزایش عمر مفید پله برقی ضروری است.

حفظ نظافت ظاهری پله برقی: در صورتی که شما نظافت ظاهری پله برقی را حفظ کنید، افراد خیلی راحت‌تر به ایمنی پله برقی اطمینان می‌کنند. به عنوان مثال وجود دستگیره‌های سیاه رنگ در لبه‌های پله برقی باعث سیاه شدن دست دست افراد می‌شود. بنابراین ضروری است که برای حفظ نظافت پله برقی به همه این موارد توجه کنید.
بررسی سلامتی قطعات الکتریکی پله برقی: مورد دیگری که در سرویس و نگهداری پله برقی اهمیت زیادی دارد بررسی سلامتی قطعات پله برقی اعم از سنسور، میکروسوئیچ و حسگر است. بررسی عملکرد ترمز ایمنی پله برقی نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا خرابی آن موجب مختل شدن عملکرد پله برقی می‌شود.
البته شما باید علاوه بر قسمت‌های الکتریکی پله برقی به سرویس و نگهداری قطعات مکانیکی پله برقی نیز بپردازید. قطعات مکانیکی پله برقی شامل بلبرینگ‌ها، زنجیرها، استپ‌ها و… هستند. سرویس این قطعات از طریق روغن کاری آن‌ها توسط دستگاه پمپ روغن امکان پذیر است.
همه مراحل نصب و سرویس دوره‌ای قطعات پله برقی باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود. از آنجایی که نصب قطعات پله برقی به صورت قطعه‌های جدا از هم انجام می‌شود، باید برای نصب هر قطعه فردی متخصص این کار را انجام دهد. برای روغن کاری و کلیه خدمات نگهداری پله برقی نیز باید شخص متخصصی این کار را انجام دهد. حتی شما برای خرید قطعات پله برقی با کیفیت نیز باید به یک شرکت متخصص در حوزه پله برقی مراجعه کنید.

نقش تعویض قطعات در افزایش طول عمر پله برقی
تعویض قطعات پله برقی نقشی اساسی در افزایش طول عمر پله برقی دارند. به همین منظور باید قطعات جدیدی که برای تعویض انتخاب می‌کنید از نظر مدل و نام کاملا مطابق با قطعات قبلی باشند. شما می‌توانید برای خرید قطعات پله برقی به وب سایت تخصصی کلمان مراجعه نمایید. با وجود اینکه معمولا عمر مفید اکثر پله برقی‌ها در جهان 20 سال به بالا است؛ اما برای افزایش طول عمر پله برقی باید به بررسی آنالیز و نوسازی مرتب آن‌‌ها پرداخت. در این صورت شاهد افزایش ایمنی، بهبود عملکرد و استاندارد سازی پله برقی خواهید بود.

5 مزیت نصب اینورتر در پله برقی
اولین مزیت نصب اینورتر در پله برقی، افزایش عمر مفید پله برقی است. زیرا روشن بودن و استفاده مداوم از پله برقی‌ها باعث کاهش طول عمر آن‌ها می‌شود. به همین منظور توصیه می‌شود پله برقی‌ها به اینورتر و چشمی مجهز باشند تا فقط در زمان سوار شدن مسافران پله برقی روشن شود. البته در صورت نصب اینورتر باید مسافران از خطرات پله برقی خاموش به خوبی آگاه باشند. سایر مزایای نصب اینورتر و سنسور پله برقی شامل موارد زیر است.

بهبود مصرف انرژی و کاهش مصرف برق: در این صورت همه هزینه‌های مربوط به برق و انرژی نیز کاهش می‌یابد.
کاهش جریان: هنگامی که جریان راه اندازی پله برقی کاهش می‌یابد، عملکرد موتور بهبود یافته و باعث افزایش طول عمر موتور پله برقی می‌شود.
قابلیت تنظیم سرعت موتور: با نصب اینورتر در پله برقی، امکان افزایش یا کاهش سرعت موتور آن وجود دارد.
دارای محافظ برای بار اضافی: در صورتی که یک پله برقی به اینورتر یا سنسور مجهز باشد، در برابر بار اضافی از آن محافظت می‌شود. در این صورت عمر مفید پله برقی افزایش می‌یابد.
کم کردن ضربه‌های مکانیکی: اینورتر باعث کاهش ضربه‌های مکانیکی به پله برقی و افزایش طول عمر قطعات مکانیکی پله برقی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *