رایمون آسانبر اطلس 

شرکت  فروش طراحی و خدمات آسانسور 

تلفن تماس فوری

09304444914

آدرس دفتر ما

مشهد بولوار کلاهدوز23

اگر در آسانسور گیر کردیم چه کنیم؟

دسته بندی مقالات

خراسان رضوی ، مشهد، بولوار کلاهدوز23

raymonlift@gmail.com

09304444914

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

اگر در آسانسور گیر کردیم چه کنیم؟
82
19 فوریه 2022
رایمون آسانبر اطلس

گیر کردن آسانسور یکی از مهم ترین دغدغه های مردم در زمان قطع شدن برق هست. شاید این اتفاق برای شما هم رخ داده باشد که در آسانسور محبوس شده باشید. این شرایط بخصوص برای کسانی که ترس از مکان‌های کوچک و محبوس‌شدن دارند، بسیار ناراحت کننده و استرس‌زاست و معمولا افراد نمی‌دانند باید چه واکنشی نشان دهند. اما اگر در این شرایط قرار گرفتید باید بدانید چگونه آن را مدیریت کنید.

آرامش خود را حفظ کنید: اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید، آرام بودن است. توجه داشته باشید هیچ‌وقت با محبوس‌شدن در آسانسور خفه نمی‌شوید و کمبود اکسیژن پیدا نمی‌کنید. البته بسته به اینکه چند نفر داخل آسانسور باشند، ممکن است به خاطر قرارگرفتن در این شرایط پراسترس، عمیق‌تر و تندتر نفس بکشید و درنتیجه هوای داخل آسانسور گرم‌تر شود؛ بنابراین سعی کنید آرامش خودتان را حفظ و دیگران را هم آرام کنید.


وسیله ای که ارتجاع لازم برای برخورد ناگهانی و پیش بینی نشده کابین و کف چاهک را فراهم می آورد تا کمی از انرژی جنبشی کابین را کاهش دهد. توجه داشته باشید که ضربه گیر، سبب توقف کابین نمی شود و تنها از شتاب آن کم می کند. برای متوقف کردن آسانسور، حتما باید از سیستم ترمز ایمنی استفاده کرد.

اولین مرحله نصب آسانسور، آماده سازی چاله آسانسور است. ارتفاع لازم از کف چاه آسانسور تا کف اولین سطح، قبل از عملیات بتون ریزی کف چاله ی آسانسور ،حداقل 190 سانتی متر باید باشد. این نوع تابلو فرمان آسانسور از نظر فنی هم مشکلاتی دارد. در این مدل، استارت موتور آسانسور مستقیم است و درنتیجه جریان ورودی که از سیم‌پیچ موتور عبور می‌کند، چندین برابر جریان نامی (تا حدود هفت برابر) است. این مسئله سبب می‌شود هم مصرف برق و انرژی به‌طور چشم‌گیری افزایش پیدا کند و هم عمر مفید موتور کاهش یابد.

اختصاص فضای مناسب برای چاله آسانسور از اقدامات اولیه فراهم آوردن ایمنی آسانسور است. به همین خاطر به ارائه اطلاعاتی جهت تعیین هرچه مناسب تر ابعاد آسانسور می پردازیم.

برای روشنایی چاله به طور معمول چراغ هایی به نام چراغ تونلی استفاده می شود. اما هر چراغ دیگری که حداقل دارای IP 44 باشد را نیز می توان مورد استفاده قرار داد. باید نصب این چراغ ها به صورت عمودی باشد طوری که کابل ورودی به چراغ به سمت پایین قرار گیرد. تا از ورود هرگونه آب و رطوبت به داخل چراغ جلوگیری شود.

فاصله نصب چراغ ها نیز، هر دو طبقه یعنی تقریبا هر 5 متر فاصله مناسبی است. به این ترتیب که اولین چراغ روشنایی در 50 سانتی متری زیر سقف چاهک آسانسور که موتور اسانسور روی آن قرار دارد، نصب شده و چراغ های بعدی به بیشترین فاصله یعنی 7 سانتی متر تا پایین چاله نصب می گردند.

بازرسی از آسانسور در مقاطع زمانی برنامه ریزی شده صورت می پذیرد تا معلوم شودکه آیا آسانسور به سرویس نیاز دارد یا به تعمیرات پیشگیرانه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *